Перейти до основного вмісту

Переможці не вірять у випадковість.

Переможці не вірять у випадковість", - сказав колись Фрідріх Ніцше і його слова лишились в історії, певно, не на одне століття. Цією цитатою рясніє ледь чи не кожен паблік в соціальних мережах, її цитують люди у блогах і просто в повсякденній розмові, коли хочуть підкреслити свою обізнаність. Та чи кожен вкладає в неї однаковий сенс? І чи всі його вкладають, використовуючи її?


Сьогоденне суспільство звикло використовувати багато цитат, розумні (не свої) думки, та й що там казати, воно просто прикриває своє небажання думати і звичайну неосвіченість, адже набагато легше сказати якийсь "попсовий" вислів, ніж виразити власну думку. Нехай вона б була не настільки красивою і зовсім не відшліфованою, та це б була Твоя думка, яка належала б тільки Тобі і розкривала б Твій внутрішній світ, знаходячи своїх прихильників.


Та все ж, повернемось до Ніцше та його переможців, що не вірять у випадковість. А чи задавали собі питання чому ж? І що ж насправді випадковість? Всезнаюча вікіпедія пояснює нам так: Випадковість — це фактор, який визначає результат експерименту з множини можливих результатів, відомих заздалегідь. 
Але це визначення не зовсім зрозуміле для пересічної людини, тож якщо спростити, то можна сказати, що випадковість - це певний факт/подія, які виникають без будь-якого зв'язку чим-небудь і нічим не зумовлені. Тож як часто такі випадковості стаються в нашому житті? Будь-яка людина скаже вам, що випадковості стаються ледь не щодня і немає такої людини, яка б не залежала від випадковостей.
Та я схиляюсь до думки Ніцше, який своїм висловом ніби доводить протилежне. Його вислів особисто я трактую так: Випадковостей не буває, всьому є своя причина і будь-яка на твою думку випадковість - це наслідок того, що відбувалось раніше.
"До чого ж тут переможці?" , - спитаєте ви.
Відповідаю: переможці не вірять у випадковості лише тому, що вони вірять в себе і свої сили, вони не покладаються на так звану "долю", адже ми самі творці свого щастя. І якщо якась людина скаже вам, що життя залежить від ряду випадковостей, то можемо з 100% точністю стверджувати , що ця людина слабка духом й зовсім не здатна змінити свою долю, побудувавши своє майбутнє таким, як хотіла б вона, а не таким, яке склалось після ряду випадковостей.
А ви ще вірите у випадковості?

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Навіщо мріяти?

Я люблю мріяти, що колись от я здійсню всі плани на життя, почну подорожувати, писати (дійсно писати) в блог, вивчати нові мови, культури, знаходити друзів по всьому світу,стрибну з парашутом, заведу собаку, оселюсь в якомусь милому будиночку, який оточуватиме неймовірної краси природа, матиму сім'ю, кілька діток, вірних друзів поруч і багато всього іншого. Та мої мрії - то мої мрії, вони бурлять, з'являються, зникають, змінюються, але сьогодні розмова зовсім не про те, про що я мрію, а про те навіщо я мрію.

Інтернет? Благо чи марна трата часу?

Знаєте, я часто люблю слухати вірші, покладені на музику, на різні філософсько-любовні теми, можливо, така просто моя натура (Я чутливо-романтична натура, яка любить пофілософствувати на свої доволі буденні й мало кому цікаві теми) От і цього разу, всоте прослуховуючи вірші Птицами, я вирішила трохи висловитись на тему інтернет-залежності.